skip to Main Content

Projektowanie stoisk targowych


Niezależnie od prowadzonej działalności gospodarczej udział danego przedsiębiorstwa w różnego rodzaju targach i eventach branżowych jest doskonałą okazją do własnej prezentacji. Możliwość kreowania wizerunku, zaprezentowania wdrożonych do sprzedaży produktów i usług, pozyskania nowych rynków, wzmocnienia już funkcjonujących kontaktów i porównania własnych dokonań na tle konkurencji z pewnością stanowią znakomite powody, by na wydarzeniach wystawienniczych po prostu być. A zatem jest to bardzo korzystny sposób inwestowania w przyszłość przedsiębiorstwa.

Oczywiście targi czy też eventy branżowe są jednym z elementów strategii promocyjnej firmy, ale nie tylko. Stanowią idealne miejsce, gdzie możemy nie tylko spotkać się z podobnymi do siebie profesjonalistami, ale także z liczną grupą odwiedzających, dla których może to być pierwszy kontakt z firmą. Jednym z głównych czynników, które w istotny sposób wpływają na ich postrzeganie przedsiębiorstwa, jest niewątpliwie wygląd stoiska targowego.

Stoisko targowe

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że stoisko targowe jest specyficzną wizytówką każdego wystawiającego się na targach, a więc określona aranżacja ma bardzo duży wpływ na potencjalnego kontrahenta. To, jak nas widzą, bardzo często przekłada się na późniejszą identyfikację firmy. A zatem aspekt wizualny ma ogromne znaczenie i nie wolno nam tego zaniedbać.

desk-office-pen-ruler

Na wygląd stoiska targowego ma wpływ między innymi wielkość powierzchni wystawienniczej, trudno przecież zaprezentować produkty o większych gabarytach na małej przestrzeni. Ta z kolei będzie idealna dla drobnego asortymentu lub prowadzonych tylko usług. Na obraz stoiska oczywiście wpływ mają również zastosowane kształty, różnorodne elementy graficzne, barwy, materiały reklamowe, wyposażenie czy też efektowne podświetlenie. Nie możemy zapomnieć o budżecie, którym dysponujemy lub na ten cel przeznaczamy i to on w dużej mierze decyduje o wizualizacji stanowiska targowego. Niezależnie od posiadanych środków, warto zwrócić się do specjalistów, którzy od lat zajmują się projektowaniem stoisk targowych i potrafią przełożyć określone warunki finansowe na atrakcyjność wystawienniczą przedsiębiorstwa, a więc i na sukces.

Projektowanie stoisk targowych

Co jest najważniejsze w tworzeniu stoiska targowego? Oczywiście pomysł, na którego bazie powstanie dedykowany do specyfiki branżowej projekt. Istotą pomysłu, a więc wyobrażenia aranżacyjnego, jest zachęcenie potencjalnego klienta do zatrzymania się przy stoisku, wzbudzenie jego ciekawości i zainteresowania ofertą wystawiającego się przedsiębiorstwa.

3

Specjaliści zwrócą uwagę na: odpowiedni kształt stoiska, materiał zabudowy, ukierunkowaną grafikę oraz oświetlenie, które dobrze zaprojektowane stworzy niepowtarzalny nastrój i zainteresuje tym samym odwiedzających targi gości. W projekcie stoiska targowego nie może zabraknąć nowoczesnych urządzeń, bez których trudno już sobie wyobrazić efektowną prezentację, a więc projektorów wizyjnych, multimedialnych monitorów LED czy nawet laserów.

Równie ważny jest kolejny element oddziaływania, tj. wyposażenie stanowiska wystawienniczego. Musimy zadbać o odpowiedni dla klientów komfort, tak ważny podczas prowadzonych rozmów lub poznawania oferty firmy poprzez łatwo dostępne foldery. Na pewno niezbędne będą wygodne i nietuzinkowe meble dostosowane do charakteru zaprojektowanego stoiska targowego – nie wstawimy nowoczesnych mebli do projektu o industrialnym klimacie. Uzyskaniu odpowiedniego klimatu, a więc odczuwalnego wrażenia najwyższego poziomu estetyki, z pewnością pomogą nam rośliny, układy wodne, różnorodne elementy ozdobne wykonane z różnych struktur materiałowych. Kompozycja całościowa nie może być przesycona, ponieważ przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego celu, czyli pozytywnego wpływu na odwiedzających stoisko klientów.

W naszych projektach nie zapominamy także o ukryciu mało estetycznych elementów, które choć potrzebne, mogą mieć znaczący wpływ na postrzeganie firmy. Każde stoisko targowe musi być wyposażone w instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne oraz kosze na śmieci. Trudno się rozmawia czy też zachęca do rozmów w otoczeniu kabli, odkrytych gniazdek, widocznych rur wodnych i kanalizacyjnych. Aranżacja tych przestrzeni w naszym wykonaniu pozwala je dyskretnie ukryć, zachowując całkowitą ich funkcjonalność.

Specyfika branży, wizje zleceniodawców oraz kreatywność naszych projektantów oparta na wieloletnim doświadczeniu sprawia, że każde zaprojektowane przez nas stoisko targowe jest niepowtarzalne, spełnia oczekiwania w zakresie funkcjonalności, efektownej aranżacji, estetyki wykonania i bezpieczeństwa użytkowania. Skorzystanie z naszych usług to również możliwość wykonania projektu stoiska targowego w posiadanym zakładzie produkcyjnym w Poznaniu, dowóz na targi lub event branżowy, montaż oraz demontaż stanowiska po zakończonym wydarzeniu promocyjnym firmy.

Sprawdź także

Back To Top